Jak vybrat správný typ odšťavňovače

V první řadě si položte otázku, co od svého odšťavňovače požadujete. Každý z námi nabízených modelů má jiné přednosti.

Co mají společné je VELMI VYSOKÁ výtěžnost, kvalitní šťáva, pohodlná manipulace, snadné skládání a v neposlední řadě - každý náš odšťavňovač je také pěkným doplněk do vaší kuchyně.

Návrh bez názvu (2) 

 IMG_9101

V čem je tedy rozdíl?

Pokud chcete  čistou šťávu v té nejvyšší kvalitě, která dodá Vašemu tělu potřebnou energii okamžitě, bez toho, aby se organismus musel vyčerpávat zpracováváním vlákniny – určitě zvolte typ H 320N. Šťáva z něj je naprosto čirá tekutina bez jakýchkoliv stop dužiny (vlákniny). Inteligentní zásobník je dostatečně velký a ovoce do něj můžete vkládat celé, sám si jej překrájí a postupně odšťavní. My z Huromu nazýváme model H 320N naší vlajkovou lodí.

Šťávu podobné kvality vyrobí i odšťavňovač  H – AI One Stop, který má taktéž  nerezové sítko, takže šťáva z něj  také neobsahuje  vlákninu. Jedná se pouze o starší model a na rozdíl od H 320 N, má inteligentní zásobník starší generace. Suroviny do něj je třeba vkládat nakrájené na menší kousky. Součástí balení je i klasická násypka, tedy úzký tubus, kterým se suroviny vkládají. Tato násypka je vhodná především na bylinky a drobné kulaté plody (hrozny, cherry rajčata). Oproti předchozímu modelu je jeho cena nižší. Chcete-li ušetřit a současně mít velmi kvalitní šťávu, H – AI One Stop je pro vás ten pravý.


 

 HAI

Návrh bez názvu (4)

Jste milovníci  smoothie?  V tom případě  sáhněte po modelu H 310 A. Jedná se o nový model značky Hurom, který spojuje výhody odšťavňovače a smoothiemakeru. Tento model je uživatelsky velmi příjemný pro rychlé a snadné čištění. Používá novou technologii kombinace speciálně  upraveného  šneku a odšťavňovací komory.  Odpadá  u něj umývání sítek, stačí pouze opláchnout šnek a komoru pod teplou vodou.  Jedná se o menší přístroj určený pro malé  domácnosti. Výhodou je, že nemusíte měnit sítka ani záslepky na výrobu sorbetu, přístroj vše zvládne s jedním lisovacím systémem. Můžete vkládat mražené ovoce a Hurom H 310 A vám rovnou vyrobí sorbet. Použijete-li neodšťavnitelné složky, jako je banán či mango, v kombinaci se šťavnatým ovocem,  získáte hladké a velmi chutné smoothie. Pokud jste skutečně vyznavač smoothie, pořiďte si H 310 A a budete nadšení.  Smoothie z něj předčí svou chutí a kvalitou všechny smoothie, která jste dosud pili.

Podobné vlastnosti má i model H 400, který také nepoužívá systém sítek a dá se říct, že hlavní rozdíl oproti předchozímu modelu  je u něj ve velikosti. Model H 400 má mnohem větší inteligentní zásobník, a proto  je vhodný  pro větší domácnosti.  Na rozdíl od H 310A šťáva z něj není tak hustá, i když je stále o něco hustší než z modelů využívajících klasická nerezová sítka. Samozřejmě odpadá nutnost čištění  sítek a nástavců na výrobu sorbetu, poněvadž používá na vše jeden odšťavňovací systém, tedy dva díly, které po složení do sebe tvoří šnek i sítko zároveň.

Návrh bez názvu (1) 

 Návrh bez názvu (13)

Model H 201 je určen pro milovníky čerstvé ovocné šťávy s kousky dužiny. U něj jsou použita dvě do sebe zapadající plastová sítka, která se velice jednoduše čistí a použití je tudíž velmi uživatelsky pohodlné. Inteligentní zásobník je dostatečně velký,  můžete tedy  vkládat celé suroviny. Sítka jsou ve dvou variantách, jedno na ovoce (oranžové)  a druhé na zeleninu (černé). Na černém sítku je šťáva čirá a konzistencí srovnatelná se šťávou z modelů využívajících nerezová sítka. Je ale potřeba jej používat pouze na tvrdé suroviny (zelenina a bylinky), nikoliv měkké suroviny ( měkké ovoce) , které toto sítko ucpávají. Na oranžovém sítku je šťáva taktéž čirá, ale obsahuje malé jemné kousky dužiny.

Podobně uživatelsky příjemný je i model H 100. Odšťavňovací systém se dvěmi plastovými sítky je totožný s modelem H 201. Rozdíl je pouze v tom, že nemá inteligentní zásobník, takže suroviny se do něj vkládají postupně s pomocí pěchovacího kolíku. Díky tomu si jej můžete pořídit za příznivější cenu.


 

 Návrh bez názvu (8)_1

68e8827e8455ebfefb7c9a57e220f251386d3d1e-750x750

Hledáte multifunkčního pomocníka do domácnosti? Tím je model GI Chef. Zvládne nejen odšťavňování, ale i spoustu dalších úkolů. Můžete si vyrobit např. 4 druhy těstovin, ušetří vám námahu při hnětení těsta. Připravíte s ním mleté maso a zvládne i mák nebo ořechy. Tento model má jako jediný z Huromů horizontální šnek a jeho používání nebude nikdy tak pohodlné, jako u ostatních modelů se šnekem vertikálním.  Do horizontálního šneku je třeba suroviny tlačit silou pomocí pěchovacího kolíku. Pokud hledáte cukrářsko kuchyňského pomocníka , tak sáhněte po tomto modelu. Počítejte ovšem s tím, že odšťavňování na něm bude o dost pomalejší a pracnější.


Pokud si stále nejste jistí, který odšťavňovač je pro vás ten pravý, neváhejte se nám ozvat.