Leden z pohledu čínské medicíny

Je tady LEDEN - první měsíc v novém roce 2022. Jsme plní očekávání, naděje, nových předsevzetí- třeba těch, které se týkají našeho zdraví. Nejvíce oslabeným orgánem je v tomto lednovém období náš močový měchýř.

JAK SE STARAT O MOČOVÝ MĚCHÝŘ?

V močovém měchýři se shromažďuje nepotřebná odpadová tekutina, která je odváděna z těla ven. Světle žlutá čirá moč ukazuje na dostatek tekutin v těle, v opačném případě je moč tmavá a zakalená. Je proto dobré: Dopřávat organismu dostatečné množství tekutin, aby mohlo docházet k proplachování močového měchýře a tělo se tak zbavovalo škodlivin, nečistot a bakterií. Předcházíme tak zánětlivým onemocněním a dalším zdravotním problémům. K pití je nejlepší voda, čerstvé šťávy naředěné s vodou nebo teplé bylinkové čaje.

JAK PODPOŘIT ZDRAVÍ?

Pochutnávejte si na sušených brusinkách a brusinkové šťávě. Vařte si zeleninové nebo masové vývary a luštěninové polévky, které nás teď v zimě pěkně zahřejí. Chraňte se před prochladnutím, udržujte v teple nohy a hlavu. Odpočívejte, dopřejte si dostatek spánku, nepřepínejte své síly. Vyzkoušejte teplé koupele nohou, do vody přidejte mořskou sůl, bylinky. Výborně účinkuje masáž chodidel, kotníků, prstů. Prohřívejte bederní páteř, chodidla pomocí nahřívacích polštářků naplněných solí či pohankovými slupkami.