Harmonie organismu

Základem dobrého zdraví je harmonie organismu, jakmile je narušena energetická rovnováha, objevují se různé zdravotní problémy, které mohou přerůst v onemocnění. V srpnu je podle čínské medicíny dobré věnovat pozornost termoregulaci. Pokud je něco v nepořádku, mohou se objevovat různé potíže se špatným trávením - nadýmání, průjem nebo naopak zácpa, otoky související se špatnou činností ledvin anebo vás překvapí kašel,či pocity dušnosti, které signalizují potíže s plícemi a srdcem.

JAK PODPOŘIT SVÉ ZDRAVÍ V SRPNU

Můžeme začít správnou stravou. Naše tělo nám samo napovídá, co by rádo baštilo, jaké jídlo snadno a dobře zpracuje a využije:
lehká strava ( na těžké mastné pokrmy bude čas v zimě)
hodně syrové zeleniny a ovoce ( podívejte, kolik plodů dozrává na našich zahrádkách a polích)
méně masa ( vyzkoušejte lépe stravitelné alternativy - sójové výrobky, tepelně zpracovanou zeleninu, ryby...
pokrmy z rýže, kukuřice, brambor, cizrny, čočky, hub....
Čínská medicína radí, že čím je venku chladněji, tím teplejší pokrmy jíme a naopak. Ale neznamená to, že bychom si v létě nemohli dopřát teplou polévku nebo že se budeme ládovat zmrzlinami a ledovými nápoji od rána do večera.
 
HYDRATACE ANEB PITNÝ ŘEŽIM
 
Na dostatek vhodných nápojů ale určitě nezapomínejte, protože při nedostatečné hydrataci nás tělo potrestá bolestí hlavy,únavou,malátností,celkovou slabostí až nevolností nebo v krajním případě i kolapsem. A ptáte se, co pít? Čistá voda je nejlepší, ale můžeme si ji také dochutit bylinkami ( máta, meduňka), citronem, pomerančem, rybízem nebo jiným sezónním ovocem. Výborné jsou také vlažné čaje ( vyzkoušejte zelený) anebo osvěžující zeleninové či ovocné šťávy. Mnohem vhodnější než přislazované a upravované kupované nápoje jsou ty, které si připravíte doma. Jednak jsou čerstvé, bez konzervantů a vždycky víte, co jste do nich dali.
 
RECEPT NA SKVĚLÉ OSVĚŽENÍ A TAJEMSTVÍ OKURKOVÉ VODY
 
 
Výborná pro osvěžení a hydrataci organismu v parném létě je salátová okurka. Má až 95% obsah vody, tudíž je pro tyto účely perfektní! Kromě toho obsahuje také řadu důležitých látek jako jsou vitamíny A, B i C nebo různé minerály, jako je draslík, fosfor, vápník i bór, které našemu rozehřátému potícímu se tělu v létě prospějí. A co budete potřebovat kromě našeho věrného pomocníka odšťavňovače HUROM? Stačí vám salátová okurka, citron, lístky máty, obyčejná voda a osvěžující nápoj pro stále ještě horké srpnové dny je na světě! Užívejte léto plnými doušky, choďte do přírody, radujte se ze všech jejích darů, které nám poskytuje. Plavejte v jezerech, říčních tůních nebo se jen tak brouzdejte potokem, naslouchejte vodě, šumění stromů, větru i letnímu dešti.