Vodní meloun a jeho vliv na zdraví

Také milujete vodní melouny? Je to to nejlepší osvěžení pro horké letní dny! Obsahuje totiž 92% vody, takže zažene žízeň, ale zároveň vás i perfektně zasytí. A to prosím s minimálním množstvím kalorií (100 g vodního melounu obsahuje jen 30 kcal), proto je to výborný pomocník při hubnutí.

ZÁZRAK ZVANÝ VODNÍ MELOUN

Pokud pravidelně konzumujete vodní meloun, dodáváte tělu celou řadu vitamínů (C, A, B6) a minerálů (draslík, hořčík...) a také karotenoid LYKOPEN, který působí proti volným radikálům, je výborným antioxidantem a posiluje imunitní i kardiovaskulární systém. Kromě toho dopřejete tělu tolik potřebnou vlákninu, která pomáhá čistit střeva a celý trávící trakt. Říká se, že zdraví začíná ve střevech, takže dobře fungující zažívání je pro nás velice důležité. Vodní meloun odkyseluje a detoxikuje náš organismus, pomáhá mu tak zbavovat se škodlivých látek a předcházet zánětlivým procesům, které přispívají ke vzniku celé řady onemocnění jako je cukrovka, artritida, ateroskleróza, rakovina... A navíc výborně vypadá i chutná.
Rozčilují vás semínka, která při konzumaci melounů prskáte všude kolem sebe? Nedělejte to, jsou v nich totiž ukryty cenné látky, které podporují látkovou výměnu, syntézu bílkovin, činnost srdce, střev, upravují krevní tlak, jsou zdrojem energie a dokonce zlepšují sexuální zdraví. Proto by byla škoda je vyhazovat! Pokud se vám jejich konzumace přece jenom příčí, využijte naše přístroje HUROM, které si s nimi při odšťavňování hravě poradí a vy ani nebudete vědět, že jste tato jadérka spolykali.
 
ZELENINA NEBO OVOCE
 
Víte, že vodní meloun patří mezi zeleninu nebo ho celý život považujete za ovoce? Ano, meloun je opravdu zelenina a patří do čeledí tykvovitých podobně jako cuketa, okurka nebo dýně. Pěstuje se v teplomilných oblastech po celém světě a dobrou zprávou je, že se mu daří i u nás, hlavně v teplejších vinařských oblastech např. na Jižní Moravě. Nesnáší ale výkyvy teplot, dlouhotrvající vlhko nebo silné větry, takže pokud se některé léto nevydaří, úroda vás může zklamat. Přesto to můžete vyzkoušet a těšit se na chutné plody z vlastní zahrádky. Tak do toho! Vynikající je melounové smoothie, alkoholické i nealko koktejly, zmrzlina nebo šťávy s příměsí jiného ovoce či bylinek.
Vyzkoušejte naše skvělé pomocníky HUROM, které vám přípravu těchto pochoutek výrazně usnadní.
 
MELOUNOVÉ OSVĚŽENÍ
 
Do odšťavňovače dáme kousky vodního melounu, žlutého melounu, zázvoru a limetky. Přidáme 100 ml kokosové vody a snítku meduňky. Vše odšťavníme a do sklenice potom přidáme ještě pár kostek ledu.