Objevte blahodárné kouzlo jahod

Kdo by neměl rád jahody, že ano? Věděli jste však, že nejsou potěchou jen pro naše chuťové pohárky, ale také významně prospívají našemu zdraví? V první řadě obsahují velké množství vitamínu C.

OBSAH PROSPĚŠNÝCH LÁTEK

Jahody v sobě ukrývají také vitamín B a provitamín A, flavonoidy a v neposlední řadě minerální látky (železo, draslík, vápník, mangan a fosfor). Elixír zdraví doplňují prospěšné kyseliny (listová, salicylová, citrónová, šťavelová).

VLIV NA ZDRAVÍ

I přesto, že jsou většinou jahody krásně sladké, nenajdete v nich přírodní cukry. Jsou tedy vhodné při snižování váhy, při cukrovce apod. Mají pozitivní vliv na zažívací systém (optimalizují překyselení žaludku) a pomáhají proti žlučovým, ledvinovým a močovým kamínkům. Posilují imunitní systém, nervy, mozek a srdce. Doporučují se při artritidě, revmatismu, dně a zlepšují stav kostí.

KRÁSA

Pokud pečujete o svůj vzhled, jahody vám budou skvělým pomocníkem. Krásnější a silnější budou vaše vlasy, nehty i pleť.
Mají protizánětlivé účinky.
 
RECEPTY
 
Přihoďte pár jahod do smoothie nebo je zamrazte, přidejte smetanu a rázem vykouzlíte perfektní domácí zmrzlinu bez cukru. Stačí na odšťavňovači Hurom H 200 vyměnit sítko za záslepku na výrobu zmrzliny a sorbetu. Více informací najdete zde.
Dobrou chuť!